Platinum 3776 Century Burgogne GT PNB-10000 Pokaż większe

Platinum 3776 Century Burgogne GT PNB-10000

539,00 zł

Ten produkt nie jest dostępny

Nowy produkt

Więcej informacji

Century od japońskiej firmy Platinum to pióro bardzo wysokiej klasy. Wykonane z semi-transparentnej żywicy, wyposażone w stalówkę z 14 karatowego złota dostępną w rozmiarach SF (elastyczna cienka) lub M (średnia)*. Numer 3776 wziął się od wysokości góry Fuji- najwyższego szczytu Japonii. Pióro posiada rewolucyjny mechanizm slip and seal pozwalający na trzymanie pióra zamkniętego, bez obawy o zasychanie atramentu, do 18-tu miesięcy. 

W komplecie z piórem znajduje się jeden nabój. Istnieje możliwość dokupienia do pióra dedykowanego konwertera Platinum, pozwalającego na tankowanie dowolnego atramentu.

Firma Platinum powstała w 1919 roku, kiedy to Syunichi Nakata- kolekcjoner piór wiecznych, założył swój mały sklep w Okayamie. Następnie po sukcesie sklepu przeniósł go do Tokio. W 1924 Nakata nadał swojej firmie obecną nazwę. Na jej koncie znajduje się wiele rewolucyjnych patentów- wprowadzili między innymi, obecnie niezwykle popularne, naboje do piór. Wszystkie pióra Platinum są idealnie wykonane, produkowane z najlepszych materiałów i posiadają bardzo dobre właściwości piśmienne.

*stalówki w japońskich piórach są zazwyczaj o jeden rozmiar cieńsze od tych pochodzących z innych krajów